Nell Walden

(Tyskland, 1887-1975)
Nell Walden
(Tyskland, 1887-1975)

NELL WALDEN, blandteknik på grafisk grund, signerad och daterad -73.

Även signerat och daterat
24/12 1973 samt med dedikation "Fur Maja in Fruendschaft" a tergo. 14,5 x 20 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Samling familjen Andersson.

Utropspris
8 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

5. Gaetano Pesce, vas, "Amazonia", modell "907", edition Fish Design, Italien 1990-tal.
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
3 000 SEK