Nell Walden

(Tyskland, 1887-1975)
Nell Walden
(Tyskland, 1887-1975)

NELL WALDEN, blandteknik på papper, signerad och daterad -73

"Planetarium", även signerad, daterad 24/12 1973 samt med dedikation "Für Maya und Alex" a tergo. 13 x 18 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Samling familjen Andersson.

Utropspris
8 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

69. Jan Bocan, fåtöljer, ett par, Thonet, utförda för Tjeckoslovakiska ambassaden, Stockholm 1972.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK