Polykromt tonad glasmassa med med inlägg av meallfoliering. Höjd 5-7,5 cm. Bredd 12-15 cm. Ej signerade.
Nagg på den fyrkantiga samt lövformade skålarna. Märken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10