Gudmar Olovson, skulptur. Signerad. Numrerad. Gjutarstämpel. Brons, total höjd 41,5 cm, längd 12 cm.
"Dernière fleur d’automne" (Höstens sista blomma). Signerad Gudmar. Numrerad 5/10. Gjutarstämpel FC (Fonderie Coubertin), 2019. Mörkpatinerad brons, höjd 39 cm (inklusive stenbas 41,5 cm), längd 9,5 cm (inklusive stenbas 12 cm), bredd 9,5 cm (inklusive stenbas 12,5 cm). Koncipierad 1967. Postumt gjuten 2019.
Obetydlig ytsmuts. God kondition.