1312733

Kalk, delvis förgyllt silver, otydliga stämplar. 1700-tal.

Slät cuppa. Ben med romboid dekor med kors. Sexpassformad fot med floral dekor. Höjd 20 cm. Vikt 363 g.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Ojämn form. Repor.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
7 000 SEK
Rekommendationer