Silver Bägare & Skålar
1312743

Kalk, delvis förgyllt silver, otydlig mästarstämpel D. 16/1700-tal.

Kalk, delvis förgyllt silver, otydlig mästarstämpel d. 16/1700-tal.

Slät cuppa. Ben med dekor av kerubhuvuden med vingar. Sexpassformad fot med dekor med kerubhuvuden med vingar Höjd 19 cm. Vikt 206 g.

Åldersrelaterat slitage. Bristningar. Bucklor. Fläckar. Ojämn form.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
6 000 SEK
Rekommendationer