1312770

Kalk, delvis förgyllt silver, otydliga stämplar. 1700-tal. Senbarock.

Klockformad cuppa. Ben och fot med driven dekor av raka knäckar. Höjd 22 cm. Vikt 303 g.

Repor. Obetydligt ytslitage. Fläckar.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
4 000 SEK