1312788

Kalk, silver, delvis svag förgyllning, ostämplad, 1700-tal.

Klockformad cuppa. Ben med dekor av girlanger och rosetter. Rund fot med dekor med girlanger och ett kors. Höjd 24 cm. Vikt 616 g.

Åldersrelaterat slitage. Bristningar. Repor. Smärre slitage.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
6 000 SEK
Rekommendationer