Kalk, delvis förgyllt silver, stämplad A.M, sannolikt Tyskland 1700-tal.

Slät klockformad cuppa. Balusterformat ben på rund fot. Höjd 22 cm. Vikt 312 g.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Bucklor. Repor.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
6 000 SEK