1312798

Kalk, delvis förgyllt silver, Frankrike 1700-tal. Otydliga stämplar.

Kalk, delvis förgyllt silver, frankrike 1700-tal. otydliga stämplar.

Klockformad slät cuppa. Högt balusterformat ben på rund fot. Höjd 26 cm. Vikt 385 g.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Obetydligt ytslitage. Bucklor.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
7 000 SEK
Rekommendationer