1312801

Kalk, silver, Köpenhamn 1800-talets slut/1900-talets början. Otydliga mästarstämplar.

Kalk, silver, köpenhamn 1800-talets slut/1900-talets början. otydliga mästarstämplar.

Klockformad cuppa med floral dekor och kartuscher. Högt ben med bladdekor. Rund fot med bladdekor och pärlstav. Höjd 22,5 cm. Vikt 208 g.

Smärre slitage. Fläckar. Otydliga stämplar.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
5 000 SEK
Rekommendationer