Fat, två stycken samt skål, porslin. Kina, 1900-tal.

Olika dekor i famille rosepaletten. Fatens diameter 14,5-17 cm. Diameter skål 14 cm.

Det minsta fatet med sprickor, nagg. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK