Smörask, 1800-tal Älvdalen.

Smörask, 1800-tal Älvdalen.

Blybergsporfyr. Fasetterad. Diameter 12,3, höjd 5 cm.

Nagg samt limmad flisa.
Lock saknas
Små kantnötningar

Utropspris
2 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13