Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Van Cleef & Arpels

(Frankrike, Grundat 1896)
Van Cleef & Arpels
(Frankrike, Grundat 1896)

Van Cleef & Arpels, Örhängen, 18K guld, safirer och diamanter ca 0.48 ct tot. Märkta Van Cleef & Arpels 74202.

1900-talets senare hälft.
Mått 26 x 25 mm.
Total vikt 14,4 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
4 200
43 344
4 805
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
27 nov 2022 15:03
4 200 EUR
27 nov 2022 15:03
4 000 EUR
27 nov 2022 15:03
4 000 EUR
27 nov 2022 15:02
3 900 EUR
27 nov 2022 15:02
3 800 EUR
26 nov 2022 21:17
3 700 EUR
26 nov 2022 21:17
3 600 EUR
21 nov 2022 16:29
3 000 EUR
19 nov 2022 13:17
1 500 EUR
16 nov 2022 18:51
1 400 EUR