Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Outi Ikkala

(Finland, 1935-2011)
Outi Ikkala
(Finland, 1935-2011)

Outi Ikkala, Komposition

Sign.1959. Olja på pannå 81x180 cm.

Åldersrelaterat slitage. Slitage.

Proveniens

Köpt direkt av konstnären.

Klubbat pris
4 500
46 440
5 149
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
Budhistorik (18 bud)
27 nov 2022 15:37
4 500 EUR
27 nov 2022 15:37
4 300 EUR
27 nov 2022 15:34
4 099 EUR
27 nov 2022 15:34
3 999 EUR
27 nov 2022 15:34
3 800 EUR
27 nov 2022 15:34
3 700 EUR
27 nov 2022 15:34
3 600 EUR
27 nov 2022 15:34
3 500 EUR
27 nov 2022 15:34
3 302 EUR
27 nov 2022 15:34
3 202 EUR
27 nov 2022 15:33
3 102 EUR
27 nov 2022 15:33
3 002 EUR
25 nov 2022 13:10
2 800 EUR
23 nov 2022 10:37
2 700 EUR
22 nov 2022 19:48
2 600 EUR
19 nov 2022 11:09
2 500 EUR
16 nov 2022 18:31
2 000 EUR
16 nov 2022 16:56
300 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13