Nina Ahlstedt

(Finland, 1853-1907)
Nina Ahlstedt
(Finland, 1853-1907)

Nina Ahlstedt, "Päiväunia".

Sign. -96. Olja på duk 71,5 x 59,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mindre skador.

I drömmarnas rike. Tikanojas konsthem, Vasa 15.6. - 5.9.2004.

Ann-Maj Väre: Konstnärsfamiljen Ahlstedt, s. 96.

Klubbat pris
10 001
112 711
10 436
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
27 nov 2022 15:37
10 001 EUR
27 nov 2022 15:37
10 000 EUR
27 nov 2022 15:37
9 201 EUR
27 nov 2022 15:37
9 001 EUR
27 nov 2022 15:30
6 600 EUR
27 nov 2022 15:30
6 400 EUR
27 nov 2022 15:29
6 100 EUR
27 nov 2022 15:29
5 900 EUR
26 nov 2022 10:09
5 500 EUR
17 nov 2022 15:19
4 000 EUR
16 nov 2022 18:43
3 333 EUR
16 nov 2022 15:43
3 000 EUR
Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146