Stolar, 6 st, södra Jylland, Danmark, omkring 1800.

Bok. Genombruten rygg, kopplade ben, skurna och förgyllda detaljer. Stoppad lös sits beklädd med brunt hästtagel. Sitthöjd 43, bredd 49, totalhöjd 83 cm.

Gamla lagningar. Spår av mask. Smärre fläckar.

Klubbat pris
620
6 987
647
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
27 nov 2022 15:06
620 EUR
27 nov 2022 14:59
600 EUR
27 nov 2022 14:59
580 EUR
27 nov 2022 14:59
560 EUR
27 nov 2022 14:59
540 EUR
26 nov 2022 18:02
520 EUR
26 nov 2022 18:02
500 EUR
25 nov 2022 13:23
400 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård