Sh. Krumgal, bägare, silver, Vilnius, Litauen 1877.

Urnformad, invändigt förgylld kuppa på bladhölstrat, balusterformat skaft, stegvis uppstigande fot, konturerad fotplatta. Höjd 18 cm. Vikt 181 g.
Kontrollmästarstämpel Timofej Tripetskij. Stämplad i kuppan och i foten

Ett smärre märke på inre sidan av kuppans brätte. Helhetsintrycket är mycket gott.

Klubbat pris
1 450
16 342
1 513
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (24 bud)
27 nov 2022 17:32
1 450 EUR
27 nov 2022 17:32
1 400 EUR
18 nov 2022 22:04
1 382 EUR
18 nov 2022 22:04
1 332 EUR
18 nov 2022 16:57
1 273 EUR
18 nov 2022 8:30
1 223 EUR
18 nov 2022 8:30
1 200 EUR
18 nov 2022 8:30
1 173 EUR
18 nov 2022 8:30
1 123 EUR
17 nov 2022 7:11
1 062 EUR
16 nov 2022 21:42
1 012 EUR
16 nov 2022 21:42
1 000 EUR
16 nov 2022 21:42
860 EUR
16 nov 2022 21:42
840 EUR
16 nov 2022 19:51
820 EUR
16 nov 2022 19:51
800 EUR
16 nov 2022 19:50
780 EUR
16 nov 2022 19:50
760 EUR
16 nov 2022 19:48
720 EUR
16 nov 2022 19:48
700 EUR
16 nov 2022 19:47
620 EUR
16 nov 2022 19:47
600 EUR
16 nov 2022 18:07
500 EUR
16 nov 2022 15:56
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492