Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Stolar, 4 st, var av en signerad Erik Öhrmark EÖM sengustavianska Stockholmsarbete sekelskiftet 1700/1800-tal.

Bemålade i vitt och förgyllningar. Dekor med bladsnitt, bladhölstrade ben samt fleuroner. Bredd 52 cm. Sitthöjd 47 cm. Total höjd ca 88 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Senare målning. Renoverade. Kompletterade.

Klubbat pris
921
9 505
1 054
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
27 nov 2022 15:54
921 EUR
27 nov 2022 15:54
901 EUR
27 nov 2022 15:38
640 EUR
26 nov 2022 14:34
620 EUR
26 nov 2022 12:59
600 EUR
23 nov 2022 16:04
420 EUR
22 nov 2022 20:27
400 EUR
16 nov 2022 19:10
200 EUR