Arne Jones E1299

Cini Boeri, soffbord, "Lunario", Gavina, Italien, 1970-tal.

Oval glasskiva på förkromat underrede i metall. Längd 150, bredd 110, höjd ca 40 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Lars Wetterling Collection.

Utropspris
3 000 SEK