Fat och tedosa i porslin samt skulptur i soapstone. Kina, 17/1900-tal.

Tedosa med lock, dekor i underglasyrblått och guld, sent 1700-tal. Höjd 13 cm.
Fat, porslin. Sen Qing dynastin, omkring 1900. Diameter 13,5 cm.
Skulptur, soapstone. Kina, 1900-tal. Nagg. Höjd 15.5 cm.

Nagg.

Utropspris
3 500 SEK