Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Toivo Kulles

(Estland, 1918-1984)
Toivo Kulles
(Estland, 1918-1984)

Toivo Kulles, linosnitt, 3 st, signerade och daterade/numrerade.

"Vana Tallinn". Daterad -70. Bildstorlek 29,5 x 22,5 cm.
"Aida tänav". Numrerad 12/100. Bildstorlek 29 x 18 cm.
"Tallinn-Vanalinn". Daterad -70. Bildstorlek 28 x 21,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
300 EUR