Madeleine Pyk – en samling F769

Skålfat, porslin. Japan, 'Nabeshima ware', tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått av hjort i landskap framför Fuji. Diameter 21 cm.

Litet fotringsnagg.

Klubbat pris
3 450
328
376
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
30 dec 2022 16:44
3 450 SEK
30 dec 2022 16:44
3 250 SEK
29 dec 2022 13:20
3 200 SEK
29 dec 2022 11:48
3 000 SEK
29 dec 2022 9:58
2 750 SEK
29 dec 2022 8:16
2 500 SEK
28 dec 2022 23:55
2 200 SEK
28 dec 2022 20:16
2 000 SEK
28 dec 2022 19:45
1 600 SEK
28 dec 2022 18:23
1 500 SEK
28 dec 2022 18:20
1 100 SEK
28 dec 2022 18:19
1 000 SEK
28 dec 2022 14:51
350 SEK
28 dec 2022 14:48
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71