Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Servis, 51 delar, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor av blomma samt emaljbård. Bestående av; två karotter med lock, längd 25 cm. Fem stekfat, längd 29,5-40 cm. 26 flata tallrikar, diameter 23,5 cm. 19 sopptallrikar, diameter 24 cm.

Förgyllning med slitage. Sprickor, nagg, lagningar.

Utropspris
30 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13