Arne Jones E1299

Heikki Häiväoja

(Finland, 1929-2019)
Heikki Häiväoja
(Finland, 1929-2019)

Heikki Häiväoja, "Tapahtumia kuutiossa".

Sign. -63. Brons. Höjd 30 cm.

Slitage. Repor.

Kokeileva 60-luku. Finlands konstakademi 8.5.1980 – 31.5.1981.

Årsbok för medaljkonst 2003. Gillet för medaljkonst i Finland. p. 15.

Utropspris
3 500 - 4 500 EUR