Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Br. Grachev, bricka, silver, med kejserlig hovleverantörsstämpel, S:t Petersburg 1899-1903.

Längd 75 cm, bredd 48 cm. Vikt ca 4300 g.
Silverstämplar 84, på undersidan stämplad Br. Grachev och med kontrollmästarstämpel av Anton Richter, hänklarna med Jakov Ljapunovs kontrollmästarstämpel.

Ställytan med sedvanligt slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
5 000
51 300
5 810
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (17 bud)
25 maj 2023 11:06
5 000 EUR
25 maj 2023 11:06
5 000 EUR
25 maj 2023 11:05
4 700 EUR
25 maj 2023 11:05
4 500 EUR
25 maj 2023 11:05
4 200 EUR
25 maj 2023 11:05
4 000 EUR
25 maj 2023 10:03
3 900 EUR
25 maj 2023 10:03
3 800 EUR
25 maj 2023 10:02
3 600 EUR
25 maj 2023 10:02
3 500 EUR
25 maj 2023 10:01
3 400 EUR
25 maj 2023 10:01
3 300 EUR
25 maj 2023 8:45
3 000 EUR
23 maj 2023 21:01
2 300 EUR
20 maj 2023 8:21
2 200 EUR
17 maj 2023 23:35
2 100 EUR
17 maj 2023 14:33
2 000 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13