Hörnskåp, ett par, Directoire, Frankrike, 1700-talets slut.

Bordskivor av vit marmor. Förgyllda beslag av mässing. Bakom välvd dörr två hyllplan. Bär märkning. Bredd: 54 cm, Djup: 38 cm, Höjd: 90 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Lagad skiva. En senare skiva. Maskstungen. Renoverad. Fanerskador. Kompletterad. Glesa dörrar. Senare gångjärn. Nyckel finns.

Utropspris
1 000 EUR