Ferdinand von Wright, Sommarlandskap.
Sign. 1877. Olja på duk 80x105 cm
Åldersrelaterat slitage. Ställvis krackelerad.
"Konstnärsbröderna von Wright", Konstmuseet Ateneum, 5.3.-2.5.1982. nr 261.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10