Örhängen, ca 18K guld, smaragder och diamanter ca 0.44 ct totalt. 1900-talets första hälft.

Bredd 10 mm.
Total vikt 3,5 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
1 200 - 1 500 EUR