Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Ilja Jefimovitj Repin
(Ryssland, 1844-1930)

Ilja Jefimovitj Repin, Scen från ett café i Paris.

Sign.1874. Blyertsteckning 21,5x30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Gulnad.

"Ryska mästare - från Aivazovsky till Repin, Konstmuseet Sinebrychoff, Helsingfors, 12.2.2016.-8.5.2016 samt Tikanojas Konsthem, Vasa, 20.5.-25.9.2016.

Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13