Johan Rohde, tranchérbestick, 2 dlr, sterlingsilver, "Konge/Acorn", Georg Jensen, Danmark.

Skaft av sterlingsilver. Längd 32 resp 27,5 cm. Silvret stämplat Georg Jensen och Sterling Denmark samt svensk importstämpel. Bladet stämplat stainless steel Frank Cobb, Sheffield England.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

58. Charles & Ray Eames, stolar, sex stycken, modell "EA101", Vitra, 2018.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK