Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Ann-Mari Forsberg

(Sverige, 1916-1992)
Ann-Mari Forsberg
(Sverige, 1916-1992)

Ann-Mari Forsberg, vävnad, "Blå crocus", gobelängvariant, ca 56 x 33 cm, signerad AMF.

AB Märta Måås-Fjetterström, Ann-Mari Forsberg) Komponerad 1945.

Något slitage. Smutsig. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13