Sigill, grön sten, Kina, 1900-tal.

Sigill, med skuren dekor och stämpel av buddhistiska lejon, höjd 7,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
150 EUR