Relief, marknadsföringsprodukt för Artek 1990-talets slut.

Reliefen är baserad på en liknande relief som ställdes ut på varuhuset NK i Stockholm 1954. Reliefen demonstrerar böjningsmetoden för L-benet vilken är fäst på en förminskad bordsskiva av serveringsvagnen. Dessa reliefer tillverkades i slutet av 1990-talet och har använts som dekorationer i Artek affärerna. Mått 72 x 43 cm.

Helhetsintrycket är mycket gott.

Klubbat pris
2 500
26 350
2 861
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (15 bud)
12 mar 2023 17:05
2 500 EUR
12 mar 2023 17:05
2 450 EUR
12 mar 2023 17:03
2 310 EUR
12 mar 2023 17:03
2 210 EUR
12 mar 2023 17:00
2 105 EUR
12 mar 2023 17:00
2 005 EUR
12 mar 2023 17:00
1 950 EUR
12 mar 2023 17:00
1 900 EUR
12 mar 2023 17:00
1 850 EUR
12 mar 2023 16:58
1 800 EUR
12 mar 2023 16:56
1 700 EUR
5 mar 2023 18:43
1 000 EUR
5 mar 2023 14:03
500 EUR
3 mar 2023 17:36
180 EUR
3 mar 2023 14:10
90 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977