Fat, två stycken, samt skål med lock, porslin. Fat samt ask, emalj på koppar. Kina, sen Qing dynasti/1900-tal.

Fatens diameter 17 cm. Burk med lock, lagad. Höjd 16 cm. Coaster 10.5x.10,5 cm. Lagad. Burk med lock, mått 9.5x6.5x4 cm. Nagg.

Nagg. Skador. Lagad.

Utropspris
2 500 SEK