Madeleine Pyk – en samling F769

Soffbord/low table, hardwood och dream stone. Kina, 1900-tal.

Skuren dekor. Mått 93 x 93 cm. Höjd 49 cm.

Renoverad. Kompletterad. Något slitage och repor. Smärre fläckar.

Proveniens

Köpt i Bejing på 1960-talet, därefter i arv till nuvarande ägare.

For other sales from this home, see Bukowskis, auktion 574, lot no 1641. 2013. See also Bukowskis auktion 601, lot no 518.

Utropspris
5 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69