Tygstycken, tre stycken, siden. Kina samt Japan, Sen Qingdynasti samt 1900-tal.

Ett dubbelvävt tyg som är blått å ena sidan, svart å det andra sidan. Med rundlar dekorerade med antikviteter och dyrbara ting. Med inskription. Mått 104x150 cm.
Ett rött tyg med molnslingor, fodrat. Mått ca 102x55 cm.
Ett orange japanskt tyg, mått ca 105x65 cm.

Slitage.

Proveniens

Utropspris
2 500 SEK