Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.

Dekor i famille rosepaletten av persikor, fingercitroner, fladdermöss och granatäpplen. Diameter 23 cm.

Slitage.

Proveniens

Utropspris
4 000 SEK