Marcelo Martí Bádenas, skulptur, signerad, daterad 1989. Brons, höjd 39,5 cm.
Utan titel. Röd/brun patinerad brons. Numrerad 9/10. Höjd 37,5 cm, längd 31 cm (inklusive stenbas, höjd 39,5 cm, längd 34 cm).
Obetydligt slitage och ytsmuts. Ett par fläckar.