Rullmålning, efter Hanabusa Itcho, tusch på papper, Japan, 1800-tal.

Figurscen med ryttare till häst vadandes i flod. Bildmått 31 x 56, totalmått 117 x 73 cm.

Veck, slitage, fläckar.

400
38
43
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
27 apr 2023 10:19
400 SEK
21 apr 2023 18:21
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75