Ytterfoder, porslin, Japan, Meiji (1868-1912).

Dekor i imarifärger av blommor och fåglar med förgyllda detaljer. Diameter 41, höjd 31 cm.

Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor och glasyrdefekter, främst på insidan. Nagg.

Klubbat pris
4 100
389
445
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
30 apr 2023 19:23
4 100 SEK
30 apr 2023 19:23
4 000 SEK
29 apr 2023 8:59
3 400 SEK
29 apr 2023 8:59
3 200 SEK
27 apr 2023 18:14
3 000 SEK
22 apr 2023 18:06
2 000 SEK
22 apr 2023 8:29
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38