Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Supkoppar för saké, 3 st, silver, Japan, 1900-talets andra hälft.

Invändig förgyllning, utsida med hamrad yta, rund fot, diameter 5 cm, höjd 2,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Privat svensk samling, bosatt i Japan 1965-1971.

Klubbat pris
2 200
214
249
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
30 apr 2023 17:50
2 200 SEK
30 apr 2023 17:50
2 001 SEK
27 apr 2023 9:09
2 000 SEK
23 apr 2023 13:24
1 900 SEK
21 apr 2023 18:50
1 800 SEK
21 apr 2023 18:13
350 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13