Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Kawase Bunjiro Hasui

(Japan, 1883-1957)
Kawase Bunjiro Hasui
(Japan, 1883-1957)

Kawase Bunjiro Hasui, färgträsnitt, Japan 1900-talets mitt

'Evening Glow in Spring, Ueno Toshogu Shrine - 春の夕 上野東照宮'. Först publicerad 1948. Bild 36 x 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Något gulnat.
Smärre fuktfläckar i nedre hörnen.

Klubbat pris
6 800
663
770
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
30 apr 2023 18:38
6 800 SEK
8
30 apr 2023 18:35
6 600 SEK
30 apr 2023 18:32
6 400 SEK
8
30 apr 2023 18:32
6 400 SEK
30 apr 2023 18:29
6 200 SEK
8
30 apr 2023 18:29
6 000 SEK
30 apr 2023 18:29
6 000 SEK
8
30 apr 2023 18:29
5 800 SEK
30 apr 2023 18:28
5 600 SEK
30 apr 2023 18:27
5 400 SEK
30 apr 2023 18:27
5 400 SEK
27 apr 2023 14:07
5 200 SEK
27 apr 2023 14:07
5 000 SEK
27 apr 2023 14:06
4 400 SEK
27 apr 2023 14:06
4 200 SEK
26 apr 2023 21:08
3 400 SEK
26 apr 2023 21:08
3 200 SEK
25 apr 2023 8:09
3 000 SEK
25 apr 2023 8:09
2 800 SEK
24 apr 2023 20:53
2 600 SEK
24 apr 2023 12:45
2 400 SEK
22 apr 2023 23:38
2 200 SEK
22 apr 2023 13:16
2 000 SEK
22 apr 2023 12:51
500 SEK

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13