Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Kawase Bunjiro Hasui

(Japan, 1883-1957)
Kawase Bunjiro Hasui
(Japan, 1883-1957)

Kawase Bunjiro Hasui, färgträsnitt, Japan 1900-talets mitt

'Evening at Tagonoura — Tago no Ura no Yuu', från Fuji-serien. Först publicerad 1948. Bild 36 x 24 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
6 700
653
759
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
30 apr 2023 18:37
6 700 SEK
30 apr 2023 18:35
6 500 SEK
30 apr 2023 18:35
6 300 SEK
30 apr 2023 18:32
6 200 SEK
30 apr 2023 18:31
6 000 SEK
30 apr 2023 18:31
5 900 SEK
30 apr 2023 18:29
5 500 SEK
30 apr 2023 18:29
5 300 SEK
30 apr 2023 18:29
5 100 SEK
30 apr 2023 18:29
4 900 SEK
30 apr 2023 18:26
4 700 SEK
30 apr 2023 18:26
4 500 SEK
30 apr 2023 18:20
4 300 SEK
30 apr 2023 18:20
4 100 SEK
30 apr 2023 11:23
3 700 SEK
30 apr 2023 11:23
3 500 SEK
30 apr 2023 9:48
3 400 SEK
30 apr 2023 9:48
3 200 SEK
24 apr 2023 20:54
3 000 SEK
22 apr 2023 23:41
2 300 SEK

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13