Katsushika Hokusai

(Japan, 1760-1849)
Katsushika Hokusai
(Japan, 1760-1849)

Katsushika Hokusai efter, färgträsnitt, japan 19000-talets senare del

'Under the Wave off Kanagawa' (Kanagawa oki nami ura), also known as The Great Wave, from the series 'Thirty-six Views of Mount Fuji' (Fugaku sanjūrokkei). Ursprungligen publicerad 1830-32. 26 x 38 cm.

Smärre slitage. Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
5 300
466
494
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
30 apr 2023 21:33
5 300 SEK
8
30 apr 2023 19:55
5 100 SEK
30 apr 2023 19:55
5 000 SEK
30 apr 2023 19:55
4 900 SEK
8
30 apr 2023 19:55
4 700 SEK
30 apr 2023 19:06
4 500 SEK
30 apr 2023 14:00
4 300 SEK
26 apr 2023 22:10
4 100 SEK
26 apr 2023 22:10
4 000 SEK
26 apr 2023 21:52
3 900 SEK
26 apr 2023 9:37
3 700 SEK
26 apr 2023 9:37
3 500 SEK
26 apr 2023 9:37
3 400 SEK
26 apr 2023 9:36
3 200 SEK
26 apr 2023 9:36
3 000 SEK
26 apr 2023 8:34
2 800 SEK
25 apr 2023 7:20
2 600 SEK
25 apr 2023 6:54
2 400 SEK
24 apr 2023 14:51
2 200 SEK
24 apr 2023 13:49
2 000 SEK
23 apr 2023 19:32
1 900 SEK
23 apr 2023 19:29
1 800 SEK
22 apr 2023 20:02
1 700 SEK
22 apr 2023 15:12
1 600 SEK
22 apr 2023 8:48
1 500 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

635. Torsten Renqvist, "Landande fågel".
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Fair warning
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK