Utagawa Kunisada (Toyokuni III)

(Japan, 1786-1865)
(Japan, 1786-1865)

Utagawa Kunisada, färgträsnitt 3 st, Japan 1800-tal

Kabuki. Dagmått ca 35,5 x 23,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
30 apr 2023 20:48
2 000 SEK
30 apr 2023 19:19
1 600 SEK
27 apr 2023 7:20
300 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46