Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Ytterfoder, två stycken, lergods. Qingdynastin, 1800-tal.

Rektangulära med dekor i relief av växter i auberginefärgad, vit och grön glasyr mot gul grund. Mått 13,5x20,5x7 cm.

Krackelyr, nagg.

Proveniens

Utropspris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13