Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).

Dekor i underglasyrblått av växter i trädgård samt runt brämet blommor, och antikviteter inom reserver. Diameter 29,5 cm.

Mistor. Glasyrnagg.

Proveniens

Utropspris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13