Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Altarbord, Kina, sen Qing/tidigt 1900-tal.

Raktangulärt av betsat trä. Två lådor samt ett skåp i fronten. Skuren dekor på sidorna. Bredd 89, djup 23, höjd 84 cm.

Något slitage. Renoverad. Vissa lagningar och retucher.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13