Panel, skuret och bemålat trä. Sen Qingdynasti.

Skuren dekor i djup relief föreställande en livlig figurscen med ryttare och stridande soldater. Mått 64x48,5 cm.

Slitage. Senare förgyllning och bemålning. Lagningar och smärre skador. Lösa delar medföljer.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK